Võta ühendust ja broneeri aeg meie hambaravikliinikus

Laboris valmistatud täidis on kõige vastupidavam

Kõige vastupidavamad täidised valmistatakse hambalaboris valamise teel kullast või keraamilisest massist (portselanist). Kuld on kõige kauem tuntud ja kasutatud vastupidav hamba plombeerimise materjal. Kullast täidis ei lahustu süljes ega murdu. Hästi tehtuna peab see vastu kogu eluea eeldusel, et suutervise eest hoolitsetakse.

Täidistes kasutatav kuld kulub sama kiiresti kui hammas ega põhjusta seega hambumushäireid. Purihammaste täidistesse, millele langeb suur mälumisrõhk, sobib kuld kõige paremini. Kulla värv võib tunduda võõras. Tavaliselt see välja paistma ei jää. Teisalt võib kuldne hammas ka kaunis olla. Allergiat kulla suhtes esineb väga harva.

Kullast ja portselanist täidiste valmistamiseks puuritakse välja vana täidis ja kaariese poolt kahjustatud pehmenenud hambakude. Tekkinud hambaauk prepareeritakse õigekujuliseks, mille järel võetakse sellest jäljend. Selle jäljendi järgi valmistab hambatehnik laboris hambaauku täpselt istuva täidise, mille hambaarst kinnitab hambasse.

Keraamilisest massist täidis tehakse täpselt hamba värvi ja sobib seega nähtavale kohale. Portselantäidisega võib parandada ka esihamba häirivat värvi või kuju. Selleks eemaldatakse hambaesiküljelt õhuke emailikiht ja kinnitatakse hambale portselankoorik ehk laminaat.

Hambalaboris valmistatud täidised on tunduvalt kallimad tavalistest vastuvõtul valmistatavatest. Samas teenivad need täidised ennast tagasi hea vastupidavuse ja väljanägemisega.