Võta ühendust ja broneeri aeg meie hambaravikliinikus

Juureravi eesmärgiks on juurekanalisüsteemi puhastamine haigustekitajatest ning kanalivalendike tihe täitmine takistamaks pisikute tagasitungimist

Kahjustus on tavaliselt põhjustatud pisikutest, mis on tunginud närviruumi kas sügava hambaaugu või haige igemetasku kaudu. Harvem on see hambatrauma tagajärg.

Aastate eest oli selliste hammaste ainsaks raviks nende eemaldamine. Tänapeva teadmised ja oskused võimaldavad pöördumatult kahjustunud hambasäsiga hammast juureravi abil säilitada.

Juurepõletiku tüsistuste puhul võib osutuda vajalikuks kirurgiline vahelesekkumine - põletikukolde avamine ning operatiivne juuretipu ja põletikukolde eemaldamine. Organismi tasemel tüsistuste vältimiseks vajatakse antibiootikumi (tableti) kuuri.

Juureravi teostamine

Tavaliselt puhastatakse ja laiendatakse juurekanalid esimesel visiidil, mille järel asetatakse hambasse antibakteriaalne ravim ja suletakse hambaõõs tihedalt ajutise täidisega. Sõltuvalt hamba juurepõletiku iseloomust võib juureravikuur kesta üks kuni viis viisiiti.

Kui ollakse kindel, et juurekanalisüsteem on infektsioonivaba, täidetakse kanalid kummi-laadsest materjalist guttabertsh-tihvtidega ärahoidmaks bakterite kanalisüsteemi tagasi tungimist. Juurekanalite täitmise järel taastatakse hambakroon.

Elusa hamba korral tehakse juureravi tuimastuse all. Surnud hamba juureravi valutustamist ei vaja. Lühiajalist valulikkust võib esineda juhul kui juurekanali prepareerimise käigus materjali üle juuretipu tõugatakse.

Õnnestunud juureravi prognoos on hea. Ulatuslikemate juuretipu piirkonna luudestruktsioonide paranemise kontrollimiseks tehakse röntgenülesvõte ka poole aasta möödumisel juureravist.