Võta ühendust ja broneeri aeg meie hambaravikliinikus

Igemepõletik ehk gingiviit

Igemepõletikku (ehk gingiviiti) põhjustavad hambakatu mikroobid

Hamba pinnale kasvav pisikute kiht põhjustab igemepõletikku ehk gingiviiti. Esimene põletiku tunnusmärk on igemeverejooks (hambaid harjates) ning paha lõhn ja maitse suus. Kui igemepõletikku ei ravita (ehk hambakattu ei eemaldata), hakkab hammaste kinnituskude hävinema. Ige irdub hamba küljest, tekivad sügavad igemetaskud, kuhu asuvad elama lõaluud hävitavad pisikud.

Põletikus igemetaskud on mikroobidele hea kasvupaik, kust need võivad tungida ka mujale organismis ja halvendada mõnegi üldhaiguse kulgu.

Hea igapäevane kodune suuhügieen on igemepõletiku ennetamise ja paranemise eelduseks

Hambajuureümbrise põletiku puhul lisandub lisaks igemeverejooksule ja ebameeldivale hingeõhule ka igemeturse, mädakolded igemetaskus ning hammaste liikuma hakkamine. Igemepõletikku ja hambakivi teket saab takistada, kui hammaste kõik pinnad hoida puhtad. See eeldab lisaks hambaharjale ka spetsiaalsete abivahendite kasutamist hammaste vahede puhastamiseks.

Ägedalt kulgeva igemepõletiku põhjusi ei teata alati täpselt. Tavaliselt on tegemist inimese vastupanuvõime langemisega mingi üldhaiguse tagajärjel.

Mõnikord peab hambaarst vanade täidiste ja kroonide rippuvate servade viimistlemisega looma tingimused koduseks hügieeniks, et abivahenditega (hambaniidi, hambatiku või hambavaheharjaga) mahuks hammaste vahesid puhastama.