Pehmekoeoperatsioonid ja pehmelaserravi ehk Lasersmile

Dioodlaser Lasersmile on eelkõige mõeldud kosmeetilise hambaravi protseduurideks, kuid seda kasutatakse ka pehmelaserteraapias ehk lasertaastusravis 

Laserravi (tuntud ka kui laserpunktuur, fotobiostimulatsioon, laserbioregulatsioon, fotobiomodulatsioon) on suhteliselt noor, kuid paljulubav meditsiini valdkond.

Tänapäeva meditsiinis domineerivad kallid ravimid on küll efektiivsed, kuid põhjustavad samas paljusid kahjulikke kõrvalmõjusid. Laserteraapia on ohutu raviviis. Üle 30 aastase kasutamisaja jooksul pole laserravi puhul registreeritud kahjulikke kõrvalefekte.

Paljud näevad laserteraapias maagiat, sest sellega on suudetud ravida kroonilisi traditsioonilisele ravile allumatuid haigusi. Need, kes ei ole kursis laserravi teadusliku taustaga, peavad seda alternatiivraviks. Laserteraapia pole maagia, sest see baseerub põhjalikele teadusuuringutele. Lasertaastusravi kohta on avaldatud  üle 2500 teadusliku artikli, millest 90% tõestavad laserteraapia efektiivsust. Ka Eesti taastusravi kliinikutes ja sanatooriumites on laserteraapiat kasutatud pikki aastaid.

Laseriga saab ravida nii konkreetset valupunkti kui ka akupuntuurile sarnase mehhanismi abil lihtsalt tugevdada organismi immuunvastust kiirendamaks kokreetses piirkonnas paranemisprotsesse.

Laserteraapia puhul on "toimeaineks" elektromagnetilise kiirguse footonenergia, mis reageerides koerakkude fotoretseptoritega käivitab biostimulatsiooni. See fotokeemiliste ja fotobioloogiliste protsesside kaskaad parandab rakkude energiavarustust ja ainevahetust, mille tulemusel hakkab keha ennast "ise ravima".

Laservalgus võib sõltuvalt sihtkoe tüübist ning kasutatavast võimsusest ja tehnikast tungida kudedesse mitme sentimeetri sügavusele, ka lihas- ja luukoesse avaldades põletikuvastast, valuvaigistavat ja tursetalandavat toimet. Kuigi sihtkude võib lokaalselt soojeneda 0,5 - 1 kraadi, pole biostimuleeriv efekt seotud temperatuuri tõusuga kudedes.

Lasertaastusravi kuuri pikkus on vähemalt 3 seanssi, kuid püsivamad tulemused saavutatakse 7-8 korraga. Laserravi kuure võib teha mitu korda aastas.

Laserravi on kasutatud ekseemide, liigesepõletike, randmekõõlustupe põletiku, migreeni, ohatise, alaseljavalude, verevarustushäirete, närvitalitlushäirete, tursete, sporditraumade, neuralgiate jpm puhul. Kirjanduses leiduvad anekdootlikuna tunduvad näidustused on olnud rasvumistõve, tselluliidi, kiilaspäisuse ja anorgasmia ravi.

Hambaarsti igapäevatöös saab pehmelaserravi kasutada hamba eemaldamisejärgse hambasombu põletiku, huule- ja limaskestahaavandite, limaskesta põletike, geograafilise keele, aftide, herpese, närvikahjustuste, hambakaelte ülitundlikkuse, paistetuse, igemehaiguste, lõualiigese vaevuste jpm ravimisel.