Huule-, keele- ja muu pehmekoelise kida eemaldamine

Hambalaie ehk diasteem kahe esihamba vahel on paljudele tuttav esteetiline probleem. Et selle tavaliseks põhjustajaks on liigkõrge kinnitusega huulekida, on paljudele üllatuseks. 

Tugev kida juur takistab silmahammastel suhulõikumise ajal (keskmiselt 8-10 a vanuses) esihambaid keskjoonele kontakti "lükkamast". Seega oleks optimaalne aeg kõrge kinnitusega huulekida opereerimiseks enne silmahammaste hambakaarele lõikumist.

Laser on huule või keele normaalset talitlust takistava kida eemaldamiseks parim. Kuna operatsioon on praktiliselt veretu, ei vaja haav enamasti õmblusi. Mõnikord on siiski mõistlik üks õmblus suuesikusse asetada, et takistada kida "tagasikasvamist".

Ebasoodsa kinnituskohaga huulekida võib olla ka igemeprobleemi taustal, kui see näolihaseid liigutades igemevao "lahti rebib", mille tagajärjel tekib igemetaskusse vaba juurdepääs põletikku tekitavatele bakteritele.

Liiga "lühike" keelekida takistab keele normaalset liikumist, mis võib põhjustada kõnelemisprobleeme. Keelekida plastika laseriga on kiire ja peaaegu veretu protseduur. Paranemine laserlõikuse järel on võrreldes traditsiooniliste meetoditega kiirem ja valutum .