Hammaste laserravi võimalused

Laseriga saab hõlpsalt ja peaaegu veretult ümber kujundada patsienti häirivate igemete kuju ja kulgu suurendades visuaalselt hambakrooni pikkust. Ka igemevohandite veretuks eemaldamiseks on dioodlaser parim.

Pehmekoelaseriga on lihtne eemaldada väiksemaid limaskesta sidekoekasvajaid – fibroome (pildil). Tänu laserenergia kudede paranemist soodustavale efektile, paraneb operatsiooni koht kiiresti ja vähem valulikult kui tavalise elektrinoa korral.

Laseriga on võimalik lihtsalt ja kiiresti ära lõigata huule või keele normaalset talitlust takistavaid kidasid. Tänu veretule laserlõikusele ei vaja haav enamasti õmblusi.

Uue hingamise toob laser igeme ja hambatugikudede põletiku ravisse. Sellega on võimalik tõhusalt võidelda haiguse tekitajatega ja paranemise takistajatega otse sündmuskohal.

Lasertöötluse tulemusel väheneb tunduvalt bakterite arv ja aktiivsus igemetaskus (dekontamineerimine). Laser koorib haige igemetasku seinast põletikuse sidekoe ja takistab igeme kattekoe kasvu igemetaskusse (deepiteliseerimine).

Lisaks sellele biostimuleerib laserenergia haigusega võitlemiseks organismi oma immuunvastust, tänu millele on saadud häid tulemusi ka muidu ravile raskesti alluva parodontiidi puhul.

Pehmekoe laseriga on lihtne avada ja puhastada hambajuure tipupiirkonna põletiku põhjustatud abstsesse. Tänu laseri mikroobe hävitavale ning luu- ja igemekoe rakkude vastupanuvõimet tõstvale toimele on mädase põletikukolde paranemise prognoos hea.

Laser muudab tunduvalt lihtsamaks ja kvaliteetsemaks hambaarsti töö proteesi valmistamiseks vajalike jäljendite võtmisel. Traditsiooniliselt surutakse enne jäljendi võtmist igemetaskusse söövitav verejooksu sulgeva keemilise ühendiga immutatud niit. Laseriga kaob sellise iget traumeeriva protseduuri järele vajadus, sest laserfiibriga igemevagu avades pitseeritakse boonusena kinni ka väikesed vere- ja lümfisooned. Parem nähtavus ja kuiv igemevagu garanteerivad hea jäljendi ja tänu sellele ka täpselt istuva proteesi.

Lasersmile on pehmekoe lõikamiseks mõeldud 810nm dioodlaser, mis tegelikult lõikab "kuumusega". Aga selle võimsust saab digitaalselt (vastavalt sihtkoe vee ja melaniini sisaldusele) väga täpsetes piirides reguleerida, mis võimaldab opereerida minimaalse koe termilise kahjustusega. Lihtsustatult öeldes jääb sihtkude roosa, mitte surnud koele iseloomulikult valge või mustaks söestunud nagu elektrinoa järel.