Naeratuse joone kujundamine

Probleemi, mil naeratusega paljastuvad liigselt või ebaühtlase joonena igemed, võimaldab laser suhteliselt väikse traumaga parandada.

Kõige lihtsam on naeratuse esteetikat parandada pehmekoelise igemeserva kuju ja kõrguse modelleerimisega suurendades nii visuaalselt hambakrooni pikkust. Kui probleem on tõsisem, siis vesilaseriga on võimalik ka igemealuse luuserva vähendamine, mis määrab ka igemejoone kulgemise.

Laseriga läbiviidud protseduur põhjustab minimaalse trauma, tänu millele on ka paranemine kiirem ning esineb vähem operatsioonijärgset turset ja valu. Valu ja turset aitab vähendada ja kudede paranemist kiirendab biostimulatsioon.

Igeme-naeratusejoone modelleerimine-kontureerimine on väga populaarne Ameerika Ühendriikides ning meile tuttav "Totaalse muutumise" saatest näiteks enne keraamiliste laminaatide valmistamist.

Laseriga operatsioon on praktiliselt veretu, sest laserenergiaga lõigates pitseeritakse kinni nii väiksed vere- ja lümfisooned kui ka närvilõpmed. Lõikamise ajal desinfitseerib laser ka haava.

Laseriga "pikendatud" hambakroonid võimaldavd täidist asetada ka hambapinnale, mis muidu jääks "igeme alla". Sama protseduuri käigus on lõigatud ka huulekida kinnituskohta.

Kokkuvõttes on patsient visuaalselt pikemate hammastega lõpptulemusega väga rahul.