Juhised pärast suukirurgilist operatsiooni - KW Hambakliinik - Al Mare Hambakliinik

Juhised pärast suukirurgilist operatsiooni

Tuimestuse möödudes on normaalne operatsioonipiirkonna valulikkus, vähene veritsus ja turse.

Valulikkus võib püsida ka mitmeid päevi protseduuri järgselt. Selle leevendamiseks võib kasutada käsimüügis olevaid valuvastaseid ravimeid või arsti poolt välja kirjutatud retseptiravimit.

Turse vähendamiseks tuleb operatsioonipiirkonda jahutada, selleks asetatakse protseduuri järgselt suuväliselt vastavasse piirkonda jääkott. Külmkompressi tuleks kasutada opratsioonipäeval, kuid mitte üle 20 min järjest, vahel peaksid olema vähemalt 30 min pausid.

Turse võib esimese 2-3 ööpäeva jooksul suureneda, siis hakkab alanema. Veritsuse peatamiseks asetatakse haavale kuni pooleks tunniks steriilne marlitampoon. Arst kontrollib enne raviseansilt lahkumist kas veritsus on peatunud. Kui verd immitseb ka hiljem, tuleks steriilsest marlist keerata tampoon ja hoida seda surve all hammaste vahel haaval.

Järelveritsuse vältimiseks tuleks hoiduda aspiriini sisaldavate ravimite kasutamisest operatsioonijärgselt.

Haavas tekkiv verehüüve on paranemise eelduseks, seda ei tohiks vigastada (välja loputada, torkida, imeda). Peale hamba eemaldamist ei ole soovitav kõrrega jooke tarbida, kuna inimene võib verehüüvet kahjustada. Kindlasti ei ole lubatud suitsetamine peale suuõõne operatsiooni, kuna see segab vere hüübimist ja aeglustab paranemist.

Paar tundi pärast operatsiooni ei tohiks süüa, edasi samal päeval tuleks hoiduda kuumadest jookidest-söökidest, tugevast ja nätskest toidust. Võib süüa jahedat ja pehmet toitu (jäätist, külm jogurt jne).

Haava tugev loputamine ei ole lubatud. Küll võib arst määrata ravitoimelise suuloputuse 1-2 korda päevas paranemisperioodil, kuna hammaste mehhaaniline puhastamine haava piirkonnas ei ole lubatud. Loputamist peaks teostama ettevaatlikult. Kloorheksidiini sisaldav lahus võib tekitada hammastel ja keelel pruuni pigmentatsiooni, seda on võimalik hambaarsti juures puhastada.

Koduse vahendina võib loputuseks kasutada ka nõrka soolalahust (100 ml leiges vees lahustada noaotsatäis soola).

Kui haavale on asetatud õmblused, siis eemaldatakse need tavaliselt 7-10 päeva pärast. Operatsioonijärgsel perioodil võib esineda nõrkustunnet. Tugev füüsiline pingutus ei ole soovitav paari päeva jooksul pärast protseduuri. Sportimine ja sain võivad põhjustada veritsust haavast.

Kui haava paranemisel tekkinud tüsistuse korral on määratud antibiootikumiravi, tuleb täpselt järgida raviskeemi.

Antibiootikumiravi ei tohi omavoliliselt katkestada haigusnähtude kadumisel. Ravimile tekkinud allergiliste reaktsioonide korral tuleb ravimi võtmine katkestada, kuid peab koheselt ühendust võtma raviarstiga, kes määrab vajadusel uue preparaadi.

Võta ühendust ja broneeri aeg meie hambaravikliinikus