Hammaste harjamise õpetus - Hambaarst Tallinnas- KW Hambakliinik ja Al Mare Hambakliinik

Hammaste harjamise ABC

Hea hambahari on pehmete harjaste ja lühikese peaga. Kõva hambahari vigastab igemeid ja hambaid.

Eriti kiiresti kuluvad juba paljastunud hambakaelad. Hammaste kaeladele liigse surve avaldamise vältimiseks hoia hambaharja sõrmede vahel nagu pliiatsit. Lühikese peaga harjaga mahub hambaid puhastama ka kitsamatest kohtadest.

Hammaste puhastamise meelespea

  1. Hari tuleks suunata poolviltu igemevakku, et puhastataks nii hambaid kui igemeid. Kõige tähtsam on puhtaks harjata igemeserv.
  2. Harjamist võiks alustada purihammaste keelepoolsest küljest. Kui alustada kergemini ligipääsetavatest kohtadest, võib tagahammaste puhastamine sootuks ununeda.
  3. Hoolikas harjamine kestab vähemalt 2-3 minutit, mis on pikk aeg. Harjata tuleks ka keelt. Hambapastat pannakse harjale väikese küüne suurune kogus.
  4. Hambaharjaga ei ole võimalik puhastada hammaste kontaktpindasid ja igemeserva kahe hamba vahelt. Sealt puhastamiseks peab kasutama sobivat abivahendit, kas hambaniiti, hambatikku või hambavaheharja.

Pildiseeria hammaste puhastamise õigest tehnikast

Võta ühendust ja broneeri aeg meie hambaravikliinikus
Hammaste regulaarne puhastamine aitab eemaldada hambakattu ja vältida hambaaukude teket, kuid sama oluline on käia ka regulaarselt hambaarsti juures.