Hambavahede puhastamine hambaniidiga-Hambaarst Tallinnas - KW Hambakliinik ja Al Mare Hambakliinik

Hambavahede puhastamine on sama oluline kui hammaste harjamine

Kui hambavahesid pole varem abivahenditega puhastatud, võivad igemed nende kasutusele võtmise esimestel päevadel veritseda.

Kuna hambahari ei ulatu puhastama hambapinda kahe hamba vahelt, tuleb sealt hambakatu eemaldamiseks kasutada abivahendit, kas hambaniiti, hambatikku või spetsiaalset hambavaheharja.

Igemeveritsus on hambakatu pisikute põhjustatud igemepõletiku tunnus. Kui hambavahesid pole varem ülalnimetatud abivahenditega puhastatud, võivad igemed nende kasutusele võtmise esimestel päevadel veritseda. Igemepõletik paraneb suuhügieeni paranedes.

Tõhusaim vahend hammaste kontaktpinna ja igemevao puhastamiseks on vahatatud lintjas hambaniit

Kui niidiga sõrm on viidud suhu ning pingul niit lühikeste edasi-tagasi liigutustega hammaste vahele, puhastatakse kummagi hamba pind kuni igemevao põhjani kolme-nelja hõõruva üles-alla liigutusega.

Puhastust on võimalik tõhustada hoides niiti hamba ümber nurga all nii, et see haaraks hambakaela võimalikult suurelt pinnalt.

Silla ankurhammaste krooniservade ja vahelülide alt puhastamiseks tuleb hambaniit viia silla vahehamba alla spetsiaalse aasataolise hambaniidisuunaja abil.

Kui niit on silla alt läbi viidud, puhastatakse pingutatud hambaniidiga kõigepealt sillapea hambakrooni pinda, pöörates erilist tähelepanu, et hambakatt eemaldataks krooni servast. Ära unusta eemaldada hambakattu ka igemevaost.

Suurematest hambavahedest on tõhusaim katueemaldaja väikest pudeliharja meenutav hambavahehari või spetsiaalne kolmnurkse läbilõikega pehmest puust hambatikk. Süljes niisutatud tikku hõõrutakse igas hambavahes 4-6 korda.

Küsi meie hambaarstide käest just Sulle sobivaim abivahend oma suuhügieeni eest hoolitsemiseks.
Pea meeles, et bakteriladestustest puhtad hambad püsivad tervetena läbi elu.