No Flash Installed

Hambaravi üldnarkoosis


Üldnarkoosi ehk üldanesteesia korral pannakse patsient hambaravitoimingu ajaks "magama". Üldnarkoosi viib läbi anestesioloog.

Kõige tavalisem näidustus üldnarkoosis hambaravile on väga suur hirm suus toimuvate protseduuride suhtes. Hambaarstikartust võib põhjustada näiteks eriti tugev üldine valutundlikkus või vastumeelsus puurimise, süstimise või hamba eemaldamise suhtes. Mõnikord võib üldnarkoos vajalikuks osutuda suuprotseduuride tegemist takistava eriti tundliku neelamis- või oksendusrefleksi korral.

Üldnarkoos on vajalik lapspatsientide puhul, keda pole koostöövõime puuduse tõttu võimalik ravida tavameetodil. Ka kindlaks tehtud allergiaga lokaalse tuimastuse suhtes võib osutuda vajalikuks ravida hambaid üldnarkoosis. Harvem võib põhjuseks olla raske psüühiline stress, mis kaasneb esihammaste ja/või viimaste suhu jäänud oma hammaste kaotusega.

Juhised narkoosipatsiendile

Söömine ja joomine samal päeval enne üldnarkoosi on keelatud.

Informeerige narkoosiarsti varasematest operatsioonidest üldnarkoosis ja hetkel tarvitatavatest ravimitest.

Vältige suitsetamist vahetult operatsioonile eelneval ajal.

Vältige alkoholi tarvitamist ööpäeva jooksul enne operatsiooni.

Minge operatsioonile eelneval ööl varakult magama.

Vältige rasket füüsilist koormust operatsioonile eelneval ajal.

Saabuge operatsioonile soojalt riietatuna ja madalakontsaliste jalanõudega.

Leidke endale saatja, kes toimetaks teid peale operatsiooni koju ja oleks teie läheduses soovitavalt kuni järgmise hommikuni.

Heitke kodus voodisse, ärge liikuge põhjuseta ringi ilma saatjata.

Ärge sööge ega jooge kahe tunni jooksul peale operatsiooni. Seejärel võiksite ettevaatlikult alustada vedelamate toitudega.

Üldnarkoosi järel ei tohi juhtida mootorsõidukit ega reisida kuhugi samal õhtul. Ärge tarvitage alkoholi vähemalt ööpäeva jooksul.

Suitsetamine ööpäeva jooksul pole soovitav.

Kui märkate oma tervisliku seisukorra juures midagi väga ebatavalist, pöörduge koheselt teid ravinud hambaarsti või anestesioloogi poole.